Podkład nieprzemakalny 140×200 na materac — hit, czy kit?

0
423
Podkład nieprzemakalny 140x200 na materac — hit, czy kit?

Podkłady nieprzemakalne wydają się być dobrą alternatywą dla wodoodpornych prześcieradeł, które są syntetyczne i powodują odparzenia. Są tańsze niż wymiana materaca i wygodniejsze w praniu niż tradycyjne pokrowce. Sprawdzamy, czy warto zakupić podkład na materac.

Podkład nieprzemakalny na materac 140×200 — tylko dla dzieci i seniorów?

Przyjęło się, że podkłady użytkują tylko osoby starsze, lub dzieci. Taka wizja utarła się przez myślenie, że ochraniacze potrzebne są tylko osobom, które mają problem z nietrzymaniem moczu. A to nieprawda! Nie tylko mocz, ale każda wilgoć, która dostanie się w głąb materaca, powoduje rozwój bakterii. Zastanów się przez moment… nigdy nie zdarzyło Ci się napić się w łóżku? Jesteśmy pewni, że odpowiedź na to pytanie brzmi: tak, nawet nie raz!

Jak widać warto zabezpieczyć swój materac nawet jeżeli problem nietrzymania moczu Cię nie dotyczy. Po prostu nie da się w inny sposób uchronić materaca przed zmoknięciem. Dobry podkład 140×200 jest praktycznie nieodczuwalny podczas codziennego użytkowania łóżka. Dlatego tym bardziej warto się w niego wyposażyć.

Podkład — zamiennik wodoodpornego prześcieradła?

Ochraniacze na materac są ciekawą alternatywą dla prześcieradeł wodoodpornych. To dlatego, że takie prześcieradła są często bardzo niewygodne i powodują pocenie się skóry. W składzie impregnowanych prześcieradeł znajduje się zazwyczaj poliester, który nie pozwala skórze oddychać. To może powodować odparzenia lub wysypkę.

Podkłady nieprzemakalne na materac 140×200, szczególnie te lepszej jakości, są uszyte z kilku warstw, z których tylko jedna, lub dwie są całkowicie nieprzemakalne. Warstwy, które dotykają skóry, są natomiast bawełniane. To zapewnia wysoki komfort podczas snu.

Warto również wspomnieć, że ochraniacze nieprzemakalne są w większości hipoalergiczne. Dlatego jeżeli jesteś alergikiem, lub w Twoim domu mieszka osoba, która ma uczulenie na syntetyki, to podkład na materac będzie idealnym rozwiązaniem.
Podkład nieprzemakalny 140×200 na materac — co jeszcze warto wiedzieć?
Wybierając ochraniacz nieprzemakalny, dobrze jest też sprawdzić, w ilu stopniach można go prać. Najlepszą ochronę przed drobnoustrojami będą zapewniać te produkty, które można prać w wysokich temperaturach.

Dbanie o higienę w łóżku jest bardzo ważne i powinno stać się priorytetem w codziennym życiu. To sprawia, że podkłady na materace są niekwestionowanym hitem i warto się w nie zaopatrzyć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here